בין לקוחותינו:
דף הבית שירותי מסוף מכירת מכולות מבנים ניידים שמירת מכולות הוצאת נתונים חיבור קירורים מרכזי שירות מידע כללי מזג אוויר פרופיל בין לקוחותינו צור קשר הרשמה לאתר
צים שירותי ספנות משולבים בע"מ

כללי
חברת צים רואה עצמה מחויבת לספק מענה מיטבי לכל צורכי ההובלה שלכם, באמצעות שירותים מהירים, אמינים ואיכותיים מן המעלה הראשונה.
כאשר אתם מובילים עם צים, אתם נהנים מכל היתרונות של חברת הובלה מהגדולות בעולם: 

 

- יותר מ-60 הפלגות שבועיות סדירות המגיעות תוך פרק זמן קצר ליותרמ-180 נמלי יעד.

 

- שירותי שינוע מקצה-אל-קצה באמצעים שונים המגיעים ליעדים בחמש יבשות.

 

- שירותים לוגיסטיים מקיפים, כולל מרכזים לוגיסטיים מתקדמים באסיה, אמריקה, ואירופה, ומשרדים מקומיים ברחבי העולם.

 

 

 מעל לכול, כאשר אתם מובילים עם צים, אתם מבטיחים לעצמכם שירות יוצא מן הכלל.

עם ניסיון של למעלה מ-60 שנה, צים מיישמת כיום גישה גמישה ומהירה למציאת פתרונות לאתגרי הובלה מורכבים. אין זה משנה עד כמה רחוק היעד או מיוחד המטען, אנו עובדים בכל שעות היממה – ובכל מקום בעולם – כדי שמטענכם יגיע ליעדו בבטחה ובמהרה.

זוהי הסיבה לכך שיותר מ- 30,000 לקוחות בחרו בצים כחברה המועדפת מבין חברות תובלה בינלאומיות. לקוחות אלו מעריכים את רמת השירות הגבוהה של צים ואת מאמציה המתמשכים לבנות קשרי עבודה המושתתים על יחסי אמון לאורך זמן.

החל מראשית דרכה בשנת 1945 כמובילת עולים מאירופה שסועת המלחמה ועד להקמת מדינת ישראל, הפכה צים לאחת מחברות התובלה הגדולות ביותר הפועלת בכל רחבי תבל.
אנו מתגאים ביכולתנו למצוא את הפתרון המתאים ביותר לצורכיכם. לרשותנו צי של יותר מ-90 אוניות ומאגר גדול של מכולות באיכות גבוהה (כולל מגוון רחב של מכולות מיוחדות), על מנת להוביל בבטחה מטענים מכל סוג שהוא, לכל יעד.

כיסוי גיאוגרפי נרחב
אנו מציעים כ- 60 שירותים לנמלים באירופה, ארצות הברית וקנדה, מרכז אמריקה, דרום אמריקה, אפריקה ואסיה. ביססנו נוכחות חזקה במיוחד בנתיבים בין המזרח הרחוק והקריביים, הים התיכון וסין.

בנוסף, כדי לענות על צרכיו המשתנים של השוק הדינאמי, אנו מתרחבים ללא הרף ומגוונים את הכיסוי הגיאוגרפי שלנו. כיום אנו פועלים לחיזוק נוכחותנו באזורים מתפתחים ושמים דגש על המזרח הרחוק, אזור ברית המועצות לשעבר, דרום אמריקה ואפריקה.

המיומנות והמקצועיות שלנו, לצד ניסיון רב שנים, מאפשרים לנו להציע מערך מושלם של שירותי תובלה משולבים באמצעות אמצעי תחבורה ביבשה, ברכבות ובאוויר כדי להבטיח אספקת טובין מהירה ואמינה לכל יעד בעולם.

גישה גמישה מוכוונת-פתרון
במסגרת מחויבותנו להתאים את הפתרון הנכון לכל לקוח ולקוח, ביססנו לעצמנו מוניטין בזכות הפתרונות הגמישים והמותאמים אישית שאנו מציעים. כדי לענות על צרכיך הייחודיים, אנו מטפלים גם במטענים מיוחדים ומאפשרים גמישות ברוב משתני ההובלה.

שירותים נלווים ומרכזים לוגיסטיים
כדי לשפר את יכולתנו לספק פתרונות מקיפים ומהירים מדלת אל דלת, יצרנו רשת חובקת עולם של חברות בת ומערך של מרכזים לוגיסטיים. הם מסייעים ללקוחותינו ומספקים להם שירותי אחסון, הפצה, שילוח, טרמינלים, הובלה יבשתית וושירותים נלווים אחרים.

השם "צים" הוצע על ידי שר התחבורה הראשון, דוד רמז, והתבסס על פסוק מספר התנ"ך (במדבר פרק כ"ד, פסוק כ"ד) שבו מוזכרת המילה צים ומתייחסת ל"אוניות גדולות". השם נבחר כמתאים ליעדה המרכזי של החברה: לבנות צי סוחר גדול. הערה: יש הסבורים כי המילה צים היא אקרוסטיכון למילים "צי ישראלי מסחרי", אולם הגדרה זו מעולם לא אושרה באופן רשמי.

דגלה של צים מבוסס על הדגל שהוצע במקור על ידי תאודור הרצל בשנת 1896 כסמלה הלאומי העתידי של מדינת ישראל. דגלו של הרצל כלל 7 כוכבי זהב באמצעו של דגל לבן. שני הקווים האופקיים הכחולים המופיעים על דגלה הנוכחי של ישראל הוספו מאוחר יותר. הצבעים שבהם נצבעו ארובות האוניות משקפים את דגלה של צים.


צים הוקמה בשנת 1945 על ידי הסוכנות היהודית, הסתדרות העובדים והחבל הימי לישראל. אונייתה הראשונה, "קדמה", נרכשה בשנת 1947. בתחילת שנותיה כלל צי החברה אוניות נוסעים ואוניות משא, שהביאו ציוד אספקה במהלך התקופה המאתגרת של הקמת מדינת ישראל, מלחמת העצמאות וראשית צמיחתה.

התרחבות וצמיחה 1953 - 1968
בשנת 1953 החלה צים עידן של התרחבות עולמית. במשך 15 שנים רכשה צים 36 אוניות נוסעים, משא, צובר ומכליות והציעה מגוון של שירותי נוסעים ומטען שהלך והתרחב בהתמדה. בשלהי שנות השישים, כאשר התחבורה האווירית צמחה ותחום אוניות הנוסעים ירד מגדולתו, לא התאפשר עוד כלכלית לצים להציע שירותי אוניות נוסעים סדירים, וענף אוניות הנוסעים נסגר.

בשנת 1969 רכשה החברה לישראל כ- 50% ממניות צים מממשלת ישראל, והחל עידן חדש אשר התמקד בהתרחבות בינלאומית ובהתמחות בהובלת משא. עד שנת 1970, כאשר ציינה  צים 25 שנים להיווסדה, היו בבעלותה 77 אוניות ועוד 70 אוניות חכורות, והיא הפעילה 19 קווי סחר עיקריים אשר הובילו 4.3 מיליון טון משא לשנה.

בשנת 1970 עברה צים בצעד נועז להובלה במכולות, והפכה לאחת החברות הראשונות אשר אימצו את הטכנולוגיה השלטת בעידן ההובלה המודרנית. הוזמנו שש אוניות מכולה מיוחדות יחד עם מכולות וציוד חוף.
בשנת 1972 הציגה צים את קו-שלוש-היבשות החלוצי שלה – ZCS, קו שירות המכולות העובר בין שלוש יבשות, עם אוניות אשר ערכו הפלגות סדירות בנות 100 ימים מישראל לנמלי יעד במזרח הרחוק, באסיה, באמריקה ובאירופה. באותה עת פרסה צים גם מכליות שהובילו נפט גולמי מאירן לישראל, כמו גם מוצרים מוגמרים מישראל לאירופה.

בשלהי שנות השמונים החלה צים בפרויקט חידוש מסיבי של הצי ובהרחבתו. בין השנים 1990 - 1997 בנתה החברה 15 אוניות מודרניות, אשר אפשרו לחברה להציע לוחות זמני הפלגה שבועיים וקבועים, והציבו את צים בשורה אחת עם חברות ההובלה הימית המובילות בעולם. בשנת 1997, בעקבות משבר ספנות עולמי, החלה צים בתוכנית חדשה אשר נועדה לשפר את פעילויות החברה באמצעות התייעלות והתרחבות ממוקדת. החברה הוסיפה לצי  13 אוניות מכולה בקיבולת של 5,000 מכולות '20  אשר הגדילו את נפח ההובלה של צים ב- 50% בתוך שנתיים.

בשנת 1999 הפכה קבוצת האחים עופר לבעלת השליטה בחברה לישראל. בשנת 2004 רכשה החברה לישראל בשליטת קבוצת עופר מממשלת ישראל את יתרת המניות של צים, ובכך השלימה את הפרטת החברה והובילה אותה לעידן חדש של תהליכי קבלת החלטות משופרים. מיד לאחר הבטחת השליטה בחברה, הוצאה לפועל תוכנית חדשה אשר קראה להתרחבות עולמית נמרצת וליעילות הונית מוגברת.  

 

בצי השתלבו אוניות מתקדמות בעלות קיבולת מכולות גבוהה. 

 

נפרסו מערכות מידע מתקדמות כדי לשפר את המעקב, התקשורת ויעילות המערכים התומכים .

 

 


הושם דגש חדש על שירותים נלווים בעלי ערך מוסף כמפתח להפקת המרב משירות הלקוחות ולהגברת שליטת החברה בשרשרת האספקה.

 "החברה לישראל", אחת מחברות האחזקה הבולטות בישראל, היא בעלת מניות השליטה בצים (98%).
"קבוצת עופר" מחזיקה ברוב מניות החברה לישראל (57%). יתרת המניות נמצאת בידי בנק לאומי לישראל (20%) והציבור. מניות החברה לישראל רשומות בבורסה לניירות ערך של תל אביב (סימול: ILCO).
החברה לישראל, בראשות היו"ר עידן עופר והמנכ"ל ניר גלעד, נוטלת חלק חשוב בגיבוש החזון האסטרטגי של צים ובבניית צוות הניהול המוביל שלה.


 


דף הבית  |  מפת האתר  |  מבנים